Truchlivý amoret pražský

Truchlivý amoret pražský

Scénář: James Stafford
Kresba: AJ Bernardo, Raluca Moldovanová, Josel Nicolas, Lenka Šimečková
Série:
Formát: 16,9 x 23,5 cm, vázaná
Počet stran: 152
Rok vydání: 2017 (první)
Vydavatel: Argo
EAN: 9788025721230
Běžná cena: 348 Kč
Ušetříte: 35 Kč (10 %)
Naše cena: 313 Kč
Dostupnost: Expedujeme do 4 dnů
Množství:
 

Popis knihy

Xavier Truchlivý Sněžný je dosti rozporuplný hrdina: barokní andělíček, který ovšem přišel na svět v renesanci; bytost s tváří dítěte a hořkou moudrostí starce; něžný milovník i zuřivý bojovník, a především: oddaný ochránce Prahy. Jednotlivé kapitoly jeho dobrodružství nás zavedou do rudolfínských či barokních dob i do současnosti; vypráví se tu o politických čistkách padesátých let a o normalizační tajné policii, o Golemovi a zombie verzi Jana Nepomuckého, o pražských taxikářích či zázračném zjevení mluvící hlavy svatého Vojtěcha uprostřed pražského Žižkova… Zkrátka a dobře, Truchlivý amoret pražský nabízí natolik bizarní mix historických reálií, fantaskních příběhů, pražského genia loci, černého humoru (typicky britského i typicky českého) a popkulturních narážek, že po jeho přečtení už matičku Prahu nikdy neuvidíme stejnýma očima.

Za pozornost stojí i soundtrack k dílu (viz www.theputto.com), na němž se mj. podílel klávesista legendární skupiny The Cure Roger O’Donnell či česká indie hvězda Kittchen.

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.