Monstrum: Frankensteinovi dědicové

Autor: Dan Blanchett
Herní kategorie: Sci-fi, Horor
Počet hráčů: 2-4
Věk hráčů: 14+
Doba hraní: 60 - 120 min
Jazyk materiálu: čeština
Vydavatel: ADC Blackfire Entertainment
EAN: 8595680300677
Naše cena: 1 599 Kč
Dostupnost: Skladem
Množství:
Počet ks:

Popis knihy

Gotická strategická hra, ve které se staneš tvůrcem Netvora

Je tomu již dvacet let, co vědec Viktor Frankenstein odešel z tohoto světa, když pronásledoval Netvora, kterého sám stvořil – monstrum umně sestavené ze znesvěcených ostatků mnoha lidských i zvířecích mrtvol. Je tomu již dvacet let, co Kapitán Robert Walton porušil svoji přísahu, že Netvora najde a sprovodí tuto zrůdu ze světa.

Píše se rok 1819 a na Paříž se snáší zlověstná temnota. Tajemný mecenáš s odpudivým odstínem kůže a nespočtem ohyzdných jizev vyhlásil vědeckou soutěž, jejímž cílem je určit, který snaživec dokáže rozkrýt tajemství Frankensteinova bádání. A odměna? Odhalení ničeho menšího než tajemství smrtelnosti. Avšak sám mecenáš touží po odměně daleko osobnější. Chce to, co si mu jeho vlastní stvořitel netroufl dát: družku stejně strašlivou a zlořečenou, jako je on sám, která by navždy ukončila jeho osamění. Poměřit své schopnosti v soutěži se sjeli ti nejpovolanější z celého světa, avšak běda – ne každý ze své vlastní vůle. Někteří jsou oběťmi vydírání, jiní čelí smrtelnému nebezpečí nebo snad něčemu ještě horšímu. A potom jsou tu takové zvrácené bytosti, které s potěšením přiloží ruku k úděsnému dílu a vůbec se nebojí stvořit životaschopnou bytost z hnijících ostatků mrtvých těl. Do Paříže však dorazil také kapitán jisté lodi. Robert Walton, o pěkných pár let starší, si tvrdohlavě umanul, že vymýtí ze světa ohromné zlo a s ním všechny, kdo by se jeho úmyslu postavili.

Ve hře Monstrum ožívá svět nesmrtelného Frankensteina z románu Mary Shelleyové. Děj hry se odehrává v Paříži dvacet let po románových událostech. Vžij se do role jednoho z uznávaných vědců, který se nebojí ušpinit si ruce něčím tak nemorálním, jako je vývoj monster, a pokračovat tak ve zlověstné práci, kterou Viktor Frankenstein nedokončil. Abys mohl ze hřbitovů a márnic po celém městě shromažďovat suroviny, věnovat se cennému bádání v Akademii věd, najímat spolupracovníky s nevalnou pověstí a lopotit se v laboratoři, musíš strategicky rozdat úkoly svým pomocníkům a pečlivě spravovat zdroje – to vše ve snaze stvořit novou formu života a vdechnout jí „jiskru lidskosti“. Když se osvědčíš, možná tě Netvor během jedné ze svých neohlášených návštěv odmění. Když selžeš, budeš nejspíš litovat, že ses nesnažil víc! Hra končí, jakmile jeden z hráčů úspěšně přivede svůj výtvor k životu, nebo po 12 kolech. Hráč s největším počtem vítězných bodů naplní Frankensteinovo poselství, k dobrému či zlému...

OBSAH BALENÍ

● 1 herní deska Paříže

● 1 herní deska událostí

● 4 herní desky laboratoří

● 8 výbojových kostek

● 4 karty anatomie

● 6 karet postav

● 15 karet setkání

● 19 karet událostí

● 16 karet lidskosti

● 16 karet bádání

● 16 karet padouchů

● 52 karet mrtvol

● 1 figurka Kapitána

● 1 figurka prvního hráče

● 16 figurek vědců

● 12 figurek asistentů

● 42 žetonů mincí

● 4 bodovací značky

● 4 žetony s kostkou ledu

● 16 žetonů s leidenskou lahví

● 170 kostiček materiálů

● 30 žetonů částí těla netvora

● 28 žetonů poškození

● 6 žetonů bonusového úkolu

● 1 pole Uplať a vyhoď

● 4 žetony událostí

● 12 žetonů policejních odznaků

● 4 karty s nápovědou

● 24 žetonů života

● 12 sad plastových spojek

Příbuzné zboží:

Star Wars: Vnější okraj

Gotická strategická hra, ve které se staneš tvůrcem Netvora Je tomu již dvacet let, co vědec Viktor Frankenstein odešel z tohoto světa, když pronásledoval Netvora, kterého sám stvořil – monstrum ... Cena: 1 549 Kč
Detail

Další obrázky

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.