Maska Omnibus - kniha první

Maska Omnibus - kniha první

Scénář: různí
Kresba: různí
Série: Omnibus
Formát: 16,4 x 23,8 cm, vázaná s přebalem
Počet stran: 368
Rok vydání: 2010
Vydavatel: BB art + Crew
EAN: 9788073817671
Běžná cena: 899 Kč
Ušetříte: 300 Kč (33 %)
Naše cena: 599 Kč
Dostupnost: Expedujeme do 6 dnů
Množství:
 

Popis knihy

Nápad Masky pochází z hlavy Mikea Richardsona a poprvé se objevil roku 1985 v amatérských publikacích vydávaných budoucím šéfem Dark Horse Markem Verheidenem. Po založení DH se Maska objevila jako Masque (v podání scenáristy a kreslíře Marka Badgera) v prvních číslech magazínu Dark Horse Presents. Z Masque se ale stala hodně politická záležitost, a tak to Richardson típl ve snaze vrátit postavu zpátky ke kořenům.

K tomu došlo roku 1989, díky tvůrcům Johnu Arcudimu a Dougu Mahnkemu, kteří stvořili něco mezi Králíkem Bugsem a Terminátorem.

V tomto omnibusu najdete všechny tři knihy z jejich společné spolupráce: Maska, Maska se vrací a Maska vrací úder. Pak už postava přecházela z ruky do ruky a tvůrci se měnili stejně jako nositelé nebezpečného magického artefaktu.

První příběh inspiroval úspěšný film s Jimem Carreym… ale počítejte s tím, že originál je mnohem temnější (avšak stejně zábavný).

Maska dodnes patří k nejslavnějším postavám z nakladatelství Dark Horse.

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.